شیب (the dip)- معرفی کتابی از ست گودین

شیب (the dip)- معرفی کتابی از ست گودین

شیب

بسیاری از افرادی که در زمینه مدیریت فعالیت می کنند با ست گودین، پدیدآور، کارآفرین و سخنران آشنایی دارند. گودین یکی از نویسندگانی است که کتابهای مدیریتی او جز پرفروشترین کتاب ها هستند. شیب یکی از کتابهای اوست که اطلاعات و مطالب بسیار مهمی را در خود جای داده است.

 

 

شیب مسیر طولانی بین شروع کردن و تسلط یافتن است. مسیر طولانی که در واقع یک میان بر است،چون سریعتر از هر مسیر دیگری شما را به مقصد مورد نظرتان میرساند.

ست گودین،شیب

شاید کتابشیب یکی از معدود کتاب هایی باشد که پیشنهاد رها کردن کار را مطرح می کند و زمان درست ول کردن یا چسبیدن به کارها را مورد بررسی قرار می دهد. این کتاب را محمدخضر زاده ترجمه و توسط انتشارات درنا قلم به چاپ رسیده است.

 

موفقیت از آن اقلیت کوچکی است که کمی بیشتر از اکثریت مردم پافشاری می کنند و دوام می آورند. موفقیت همچنین از آنِ اکثریت کمی است که جسارت ول کردن سریع و تمرکز روی کار جدید را دارند. در هردو مورد مسئله این است که در دنیا بهترین باشید. یعنی انجام کارهای سخت و ول کردن کارهای معمولی.

. ول کردن کارهای اشتباه

. چسبیدن به کارهای درست

جسارت انتخاب یکی از این دو!

ست گودین در این کتاب به نکات مهمی که علاوه بر کار و تجارت در زندگی شخصی نیز کاربرد دارد،اشاره کرده است. او در کتاب شیب زمان درست فعالیت یا کناره گیری و سکوت را به خوبی بیان کرده است

 

 

زمانی باید به دنبال شغل جدید بگردی که به ان نیازی نداری. زمان تغییر شغل دادن قبل از وقتی است که در شغل کنونی ات احساس آسودگی کنی. برو و شغلت را عوض کن. خودت را به چالش بکش، به خودت ترفیع و ارتقا بده. تو این کار را به مهارت هایت و سابقه کاری درخشانت مدیونی.اگر شغلتان به بن بست خورده است، یا باید آن را ول کنید و یا این واقعیت را بپذیرید که موقع مرگ حرفه تان رسیده است.

ست گودین،شیب

ست گودین نویسنده شیب در این کتاب می گوید; برندگان افرادی هستند که یک شیب درست را انتخاب می کنند و تلاش می کنند تا از آن عبور کنند.

شیب در واقع اگر به کارمان علاقمند نباشیم یا انگیزه ادامه کار را به ما می دهد و یا شجاعت رها کردن این کار و پیدا کردن کاری بهتر و شیبی دیگر را.

 

 

هدفتان تنها دوام آوردن در مقابل شیب نباشد، بلکه شیب را به عنوان فرصتی برای خلق یک چیز خارق العاده نگاه کنید. چیزی که مردم درباره آن صحبت کنند،آن را توصیه کنند و البته آن را اتخاب کنند.

ست گودین،شیب

کتاب در شیب

ست گودین در شیب به نکات و یا اسامی کتابهای دیگری اشاره کرده است و از مطالب آن ها بهره گرفته که از جمله این کتاب ها می توان به دو کتاب :

. the magic of thinking big

.the long tail

اشاره کرد.

 

این تکلیف شماست: آن را بنویسید. بنویسید که تحت چه شرایطی کارتان را ول می کنید . و چه زمانی . و بعد به آن کار بچسبید.ست گودین،شیب

نقل قول ها در شیب

ست گودین نقل قول هایی هم از افراد موفق و نامدار در کتاب خود آورده است که آنها نیز همچون او به رها کردن و یا چسبیدن به کار در زمان های خاص تاکید کرده اند. نقل قولی از دیک کالینز ، قهرمان ماراتن که در کتاب شیب بیان شده است. شما می توانید در ادامه این نقل قول رامطالعه کنید:

نقل قول قهرمان ماراتن، دیک کالینز  در کتاب شیب:

قبل از شروع تصمیم بگیرید که چه شرایطی میتواند شما را وادار به کناره گیری از مسابقه کند.نباید بعد از مسابقه بگویید،(آخ جون، پایم آسیب دیده، آب بدنم کم شده، خوابم می اید، خسته ام، هوا سرده است، و باد می وزد) و بخواهید از مسابقه کنار بکشید. اگر تصمیمی که می گیرید بر اساس حس و حال آن لحظه باشد، به احتمال تصمیم غلطی می گیرید.

 

 

افراد موفق فقط شیب را پشت سر نمی گذارند.بدین صورت نیست که انها فقط خود را از شر شیب خلاص کنند،بلکه از هیچ کاری کوتاهی نمی کنند. آنها در مسیشان قوانین را تغییر می دهند و سخت تر تلاش می کنند. تنها به دلیل اینکه می دانید که وارد شیب شده اید بدین معنی نیست که مجبورید با خوشحالی با ان کنار بیایید. وقتی با قدرت با شیب برخورد کنید دیگر وجود نخواهد داشت. ست گودین،شیب

دانلود متن معرفی کتاب شیب

 

اگر اين مطلب براي شما مفيد بود ميتوانيد آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذاريد

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *