چه زمانی در بورس معامله کنیم

زمان معامله

چه زمانی در بورس معامله کنیم

یکی از مهمترین دغدغه افراد هنگام سرمایه گذاری و یا معامله کردن همین زمان معامله و وقتی است که باید برای انجام اینکار اختصاص دهند.

و مطمئنا آگاهی از این مورد میتواند زمینه ساز گرفتن یک تصمیم درست و انتخاب گزینه ای صحیح برای سرمایه گذاری باشد.

 

خرید و فروش در بورس چقدر طول می کشد

باید گفت که خرید و فروش در بورس و تنها انجام این عمل وقت زیادی از شما نمی گیرد. شاید کمتر از یک دقیقه و به اندازه چند کلیک ساده.

اما انتخاب سهام مستعد رشد نیازمند تحلیل و بررسی سهم است که مطمئنا شما باید برای حفظ و رشد سرمایه خودتان در این مورد وقت کافی در نظر گرفته و از تصمیم سرسری و عجولانه جدا خودداری کنید.

چه زمانی معامله کنیم

در کنار مدت زمان انجام معامله، ساعت یا زمان معامله هم برای افراد مهم است.

اینکه شما چه ساعتی از شبانه روز میتوانید در بورس فعالیت کنید.

و یا اگر بخواهید وارد این بازار شوید چه ساعت هایی را می توانید به این بازار اختصاص دهید هم یکی از مواردی است که برای اقشار مختلف افراد مثل دانشجویان، کارمندان و … که علاقمند به سرمایه گذاری و فعالیت در بورس هستند اهمیت دارد.

 

چه روزهایی میتوان در بورس معامله کرد

اگر شما هم خواهان سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار و خرید و فروش سهام شرکت های بورسی هستید از شنبه تا چهارشنبه می توانید در این بازار خرید و فروش سهام شرکت ها را انجام دهید.

سفارشات شما در این روزها به جز تعطیلات رسمی از طریق سیستم معاملات دریافت و معامله شما انجام می شود.

 

ساعت انجام معامله در بورس

برای خرید یا فروش سهام شرکت ها شما از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ می توانید سفارش خودتان را در سیستم معاملات ثبت کنید.

دقت کنید که ساعت ۸:۳۰ تا ۹ پیش گشایش یا پیش بازار است و فعالان بورسی در پیش گشایش فقط می توانند سفارشات خودشان را درسیستم ثبت یا حذف کنند و در زمان پیش گشایش هیچ معامله ای انجام نمی شود.

دقت کنید که اگر سهم شما مستعد رشد یا افت باشد در همین تایم پیش گشایش احتمال صف خرید یا صف فروش شدن برای آن وجود دارد.

هرچند که گاهی سفارشات در برخی سهام در پیش گشایش جنبه صوری دارد.

اما از ساعت ۹ صبح تا ۱۲:۳۰ معاملات در حال انجام است و سفارشات شما به محض ثبت شدن در سامانه در صورت وجود طرف عرضه یا تقاضا در قیمت پیشنهادی شما انجام می شود.

شما می توانید با مراجعه به سایت tsetmc.com یا سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ روند معاملات و قیمت سهام را مشاهده کنید و در جریان کلیت بازار قرار بگیرید.

چه زمانی در بورس معامله کنیم

پس با توجه به مطالب بالا شما در هر شغلی که باشید و هرجایی فقط با دسترسی به اینترنت و سیستم معاملاتی که کارگزاری بعد از دریافت کد بورسی در اختیار شما قرار می دهد،

می توانید پنج روز در هفته به جز تعطیلات در بورس سهام شرکت ها را مورد معامله قرار دهید

 

                    

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *