خلاصه کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

خلاصه کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

یکی از بهترین روش ها برای کسب اطلاعات و بالا بردن آگاهی و کسب تجربیات افراد و دانستن چرایی موفقیت آن ها در حوزه های مختلف، مطالعه کتاب ها و استفاده از نکته های آنهاست.

اگر شما یکی از سرمایه گذاران یا معامله گران بورس هستید و یا علاقمندید که به این دسته بپیوندید، مطالعه در این زمینه می تواند یاری رسان شما برای کسب موفقیت در این حوزه باشد.

مطالعه کتاب های خوب و مفید بورسی به شما کمک می کند که تجربیات بد دیگران را تجربه نکنید و از روش های موفقیت افراد مختلف آگاه شوید و در سرمایه گذاری های خودتان از این نکات استفاده کنید.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم که با هدف آموزش آسان بورس به شما، زین پس خلاصه کتاب های مفید در زمینه بورس و سرمایه گذاری در این بازار را در اختیار شما قرار دهیم.

تا شما عزیزان با مطالعه خلاصه کتاب های بورسی با این کتب آشنا و اقدام به خرید و مطالعه آنها نمایید.

در این مقاله قصد داریم خلاصه کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم را برای شما بازگو کنیم.

آشنایی با کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

کتابی نارنجی رنگ که سرگذشت یا چگونگی موفقیت رقاصه ای را از زبان خودش بیان می کند که کاملا اتفاقی در مسیر بورس و خرید سهام قرار می گیرد.

و بعد از سالها تلاش و پیگیری موفق به کسب دو میلیون دلار در بورس می شود.

این کتاب توسط نیکلاس دارواس نوشته و ساناز قهقرایی آن را ترجمه کرده است و شما می توانید کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم را از نشر چالش تهیه کنید.

این کتاب در ده فصل نوشته شده و هر فصل بازگو کننده یک بخش مهم از تصمیمات و اتفاقاتی است که در جریان ورود به بورس و خرید و فروش سهام برای نویسنده پیش آمده است.

شما با مطالعه این کتاب پی خواهید برد که یک سرمایه گذار و معامله گر در بورس در هر لحظه دچار چه احساساتی می شود. که در خلاصه کتاب به آن اشاره کرده ایم.

نویسنده به خوبی افکار خودش در هر لحظه و قبل و بعد از هر تصمیم را بیان کرده است و به نکات مهمی اشاره می کند که دانستن آن ها برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این بازار را دارند مهم است.

چکیده کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

ماجرای کتاب از اینجا آغاز می شود که در یک پیشنهاد کاری نیکلاس قبول می کند که به جای دستمزد، تعدادی از سهام یک شرکت را بپذیرد.

و قبول این شرایط توسط نیکلاس روزنه ای برای ورود او به بورس و آشنایی با گزینه ای جدید برای کسب درآمد و سرمایه گذاری در بورس می شود.

و او بعد از مدت ها بدون داشتن هیچ آشنایی یا پشتوانه دانشی و بدون استفاده از راهنمایی هیچ شخصی به تنهایی در جریان سفرهای کاری خود با توجه به تجربیاتی که در طول مدت معامله گری بدست می آورد موفق می شود که سیستم معاملاتی خود را تنظیم و با پایبندی به آن دو میلیون دلار از طریق این گزینه سرمایه گذاری بدست آورد.

به این مقاله نگاهی بیاندازیدتحلیل بنیادی سهام چیست؟

سر فصل های کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

فصل اول: دوران کانادایی
فصل دوم: ورود به وال استریت
فصل سوم: اولین بحران من
فصل چهارم: پایه گذاری تئوری چهارچوب ها
فصل پنجم: تلگراف
فصل ششم: در بازار کاهشی کوچک
فصل هفتم: فرضیه من جواب داد
فصل هشتم: اولین نیم میلیون دلار
فصل نهم:دومین بحران من
فصل دهم: دو میلیون دلار

فصل اول کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

نیکلاس دارواس در جریان یک پیشنهاد کاری برای رقص در یک کلوپ شبانه می پذیرد که به جای دستمزد ۶۰۰۰ سهم از شرکتی معدنی به نام بریلند را به او بدهند.

او در مشغله های روزانه خود به طور کلی این سهم را فراموش می کند.

تا اینکه بعد از دو ماه به صورت کاملا اتفاقی متوجه می شود که سهم او رشد کرده و حدود۸۰۰۰ دلار از فروش این سهم بدست می آورد.

نیکلاس در این زمان و بعد از کسب این سود تصمیم خود را برای وارد شدن به بورس و معامله در بورس می گیرد.

هر تازه واردی در این بازار و هر فردی که آشنایی اندکی با بورس دارد سوال های مختلفی در ذهنش ایجاد می شود که نیکلاس هم در فصل اول به این نکته اشاره می کند که سوال های زیادی برای او ایجاد شده است. مثلا

چطور و از کجا شروع کنم؟

سهم مناسب خرید را چطور پیدا کنم؟

نیکلاس برای پاسخگویی به این سوالات تصمیم گرفت که از دیگران بپرسد و اینگونه بود که هرکس به او پیشنهادی می داد می پذیرفت.

در این دوران با انتخاب کارگزار و آشنایی با برخی شرکت های تبلیغاتی و مشاوره ای مالی و با عمل به توصیه های آن ها اقدام به خرید و فروش سهام می کرد.

اما بعد از مدتی متوجه شد که سهم هایی که به او پیشنهاد می شود بلافاصله بعد از خرید دچار ریزش می شوند و بیشتر معاملات وی با ضرر بسته می شود.

نیکلاس بعدها متوجه شد که زمان درستی وارد سهم ها نمی شود و شرکت های تبلیغاتی زمانی سهمی را تبلیغ می کنند که سرمایه گذاران بزرگ و حرفه ای ها از سهم خارج شده اند.

دوران کانادایی نیکلاس و معامله گری وی در بورس کانادا با ضرر تمام می شود.

او بعد از مطالعه ستون های مالی روزنامه هایی همچون ” نیویورک تایمز” “وال استریت ژورنال” و “نیویورک هرالد تریبون” و آشنایی اندکی با بورس نیویورک تصمیم می گیرد که برای معاملات بزرگتر و بهتر وارد وال استریت شود.

به این مقاله نگاهی بیاندازیدچگونه سهام ارزشمند را شناسایی کنیم

فصل دوم کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

در این دوران یعنی شروع معاملات نیکلاس در وال استریت او که برای خرید و فروش هایش از راهنمایی و پیشنهاد کارگزارش بهره می جسته، تصمیم می گیرد که برای ارتباط بهتر و فهم بهتر این بازار اطلاعات پایه ای خود را تقویت کند و شروع به آشنایی با شرکت ها و درآمدهای آن ها و اصطلاحات بورسی مثل سود ،سهام و … می کند.

او در این مدت و در جریان این خرید و فروش ها به تجربیاتی رسید و قوانینی برای خود وضع کرد که می توانید با مراجعه به کتاب این قوانین را مطالعه کنید.

یکی از قوانینی که او در این دوران برای خود وضع کرد این بود که نگهداری سهم های در حال رشد برای مدت طولانی از خرید و فروش سهم های متنوع در کوتاه مدت بهتر است.

وضع این قانون آغاز دوره معامله گری به روش فاندامنتال برای نیکلاس بود.

فصل سوم کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

نیکلاس با استفاده از مطالعه ماهنامه ای که اطلاعات فاندامنتالی لازم را در مورد سهم ها و رتبه بندی آنها به او می داد متوجه شد که برای خرید سهم به روش فاندامنتال در ابتدا باید صنعتی رو به رشد و برتر را پیدا کند و سپس در آن صنعت،  قوی ترین شرکت را بیاید.

او در این دوران با دقت در قیمت سهم ها، سهمی که رفتار متفاوت و بهتری نسبت به سهم های دیگر داشت را پیدا و سپس هم گروه های سهم مورد نظر را نیز تحت نظر می گرفت. و دیدگاه خود که در کتاب به صورت مفصل توضیح داده شده را پیاده سازی می کرد.

اما این دیدگاه و پیروی از این روش باعث شد نیکلاس با ضرر زیادی از سهمی که به قول خودش با اطلاعات، علم و دانش اقدام به خرید کرده بود، خارج شود.

این ضرر سوال های زیادی برای نیکلاس ایجاد کرد و او در جریان این اتفاق و پاسخگویی به سوالات ذهنی اش به تحلیل تکنیکال و استفاده از این روش در معاملات خود شد.

فصل چهارم کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

در این فصل شما به مطالعه دورانی از معامله گری نیکلاس خواهید پرداخت که وی با بهره مندی از تحلیل تکنیکال اقدام به معامله می کند.

بعد از مدتی فعالیت با این روش نیکلاس پیرو بررسی سهم ها و رفتار آن ها به الگوی رفتاری خاصی پی برد که کشف این رفتار از سوی نیکلاس به بیان نظریه چارچوب از جانب او ختم شد.

و او با توجه به نظریه اهداف جدید و قوانین جدیدی برای خود وضع کرد.

فصل پنجم کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

در این دوران نویسنده بعد از کسب تجربیات جدید و هموارتر شدن و سودآوری بهتر معاملاتش مجبور به سفری کاری دو ساله به دور دنیا می شود که این سفر او را از بازار و شایعات و بحث هایی که معامله گران و سرمایه گذاران را به اشتباه می اندازد و آن ها را گمراه می کند دور باشد.

و در این دوران او از طریق تلگراف اطلاعات لازم را از کارگزارش دریافت می کرد.

فصل ششم کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

این فصل بیان کننده دورانی است که او منتظر بود بازار از روند کاهشی خود بازگردد. او بعد از دیدن نشانه هایی از برگشت بازار به دنبال سهم هایی بود که نسبت به ادامه روند کاهشی مقاومت کرده و در این زمان علاوه بر روش تکنیکال از تحلیل فاندامنتال نیز برای بررسی شرکت ها بهره جست.

و تکنوفاندامنتال را به عنوان روش خود در این دوران انتخاب کرد.

فصل هفتم کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

در این فصل نیکلاس در مورد موفقیت و سودی صحبت می کند که با توجه به روشی که در فصل گذشته توضیح داده بود به آن دست یافته بود.

فصل هشتم کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

شما در این فصل خواننده بخشی از زندگی نویسنده هستید که در جریان تجربیات و معاملاتش و پایبندی به روش معاملاتی خود توانست نیم میلیون دلار بدست آورد.

فصل نهم کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

این فصل به یکی از بزرگترین اشتباهات معامله گران میپردازد که نیکلاس هم درگیر آن شده است.

کسب سود و تمام شدن سفرکاری و نزدیک شدن به بازار شرایطی را ایجاد می کند تا نویسنده باز هم در دام شایعات و اخبار قرار بگیرد و معاملاتش براساس شنیده ها و گفته های دیگران باشد.

شما با مطالعه این فصل به خوبی درک خواهید کرد که به عنوان معامله گر در این شرایط چه افکار و چه احساساتی شما را درگیر می کند و معاملات شما از چه چیزی پیروی خواهد کرد.

فصل آخر

نیکلاس بعد از طی کردن این مسیر پر پیچ و خم و بعد از آخرین اشتباهات خود بعد از بازگشت از سفر کاری اش تصمیم می گیرد به پاریس رفته و همچون زمان سفر از بازار و شایعات دور باشد و تنها با روش معاملاتی خود کار کند.

این تصمیم و پیروی و پایبند بودن به آن باعث شد او به معاملاتی ورود کند که سود را روانه سبد او نماید. او در مجموع این معاملات سود ده موفق به کسب دو میلیون دلار در بورس می شود.

که شما با تهیه کتاب می توانید خلاصه این معاملات را مطالعه کنید.

معرفی کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم

در این مقاله تلاش کردیم تا با معرفی و بیان خلاصه این کتاب ارزشمند، نکاتی از این کتاب را با شما در میان بگذاریم.

هرچند که نام این کتاب شاید شما را به اشتباه بیاندازد اما مطالعه این کتاب و استفاده از نکات دقیقی که نویسنده به تفضیل بیان کرده است می تواند یاری رسان شما در این بازار باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *