مزایای سرمایه گذاری در بورس

مزایای سرمایه گذاری در بورس

مزایای سرمایه گذاری در بورس_قسمت اول

 

بنابر قولی که به شما دادیم تصمیم گرفتیم در این مقاله به مزایای سرمایه گذاری در بورس بپردازیم.

هر سرمایه گذاری که توسط شما انجام شود دارای مزیت ها یا معایبی نسبت به دیگر سرمایه گذاری ها خواهد بود که اطلاع داشتن شما از آن ها در انتخاب راه و روش سرمایه گذاری شما جایگاه ویژه ای خواهد داشت.

بورس هم از این قاعده مستثنی نیست یعنی در کنار مزیت های بیشماری که به عنوان یک بازار سرمایه گذاری دارد معایب یا نکته هایی  هم دارد که شما با دانستن آن ها می توانید هدف سرمایه گذاری درستی برای خودتان تعیین کنید.

 

مزایای سرمایه گذاری در بورس برای سرمایه گذاران

 

شما از سرمایه گذاری چه هدفی دارید؟

بیشتر مردم برای افزایش و رشد سرمایه اقدام به سرمایه گذاری می کنند. یکی از مزایای مهم بورس همین رشد سرمایه است. شما زمانی که اقدام به خرید سهام می کنید و با خرید سهام یک شرکت به عنوان سهامدار آن شناخته می شوید نه تنها در سود سهم خود که به واسطه تحلیل سهم شرکت به روش تکنیکال یا بنیادی به آن پی بردید می شوید بلکه شما به عنوان سهامدار در سود شرکت هم سهیم هستید.

 

 

سود سهم

وقتی شما قصد سرمایه گذاری در بورس و اوراق بهادار را پیدا می کنید بعد از تحلیل و انتخاب سهم ارزشمند در زمان مناسب با استراتژی خودتان اقدام به خرید سهم می کنید.

قبلا بارها گفته بودیم که بازار سهام بازاری وابسته به عرضه و تقاضاست و هر لحظه قیمت سهم درحال تغییر است.

زمانی که شما سهامدار یک شرکت حاضر در بورس باشید این عرضه ها و تقاضاها بر روی سهم شما نیز اثر گذار خواهد بود و شما با افزایش تقاضای سهم و به دنبال آن با افزایش قیمت سهمی که آن را خریداری کرده و در آن سرمایه گذاری کرده اید، سود خواهید کرد.

 

 

سود شرکت

شرکت های حاضر در بورس که شما با خرید سهام در آن ها سرمایه گذاری می کنید و بخشی از سهامشان را می خرید، در حال عرضه خدمات و محصولاتی چه در داخل و چه در خارج از کشور هستند.

این خدمات و دیگر فعالیت هایی که این شرکت ها انجام می دهند برای آن ها سود ایجاد می کند که بخشی از این سودها در زمان معینی به سهامداران شرکت داده می شود.

اگر شما هم در این زمان مشخص که همان مجمع شرکت است سهامدار شرکت باشید به اندازه سهم خودتان از این سود دریافت خواهید کرد.

 

 

قدرت نقدشوندگی سهام

آیا تا به حال تصمیم به فروش خانه یا دیگر دارایی های خودتان گرفته اید؟

اگر چنین تصمیمی گرفته باشید متوجه می شوید که برخی از دارایی ها به زمان زیادی برای تبدیل شدن به پول نیاز دارند. واینکه گاهی به خاطر همین زمان مورد نیاز برای نقد شوندگی مجبور به تحمل زیان هم خواهید بود.

یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل سرمایه گذاران برای رجوع به بورس و سرمایه گذاری در این بازار مالی، بالا بودن قدرت نقد شوندگی این بازار و این دارایی ها نسبت به دیگر بازارهاست.

شما با انتخاب یک سهم خوب در هر زمان به راحتی می توانید اقدام به خرید یا فروش سهم مورد نظرتان کنید.

 

 

بورس بازاری مطمئن و شفاف برای سرمایه گذاری

می دانید که برای هر کار و فعالیتی نیازمند اطلاعاتی صحیح در همان حوزه هستیم. زمان سرمایه گذاری هم دقیقا شما برای اینکه بدانید سرمایه گذاری شما چقدر بازده دارد و شما در چه مدت به چه میزان سودی میرسید نیازمند اطلاعاتی در مورد سهم یا شرکت مورد نظر و …… هستید.

 

به این مقاله نگاهی بیاندازیدبا چه پولی وارد بورس بشیم و در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

 

بورس برای جلب اعتماد و شفاف سازی این بازار اطلاعات تمام شرکت های حاضر در آن را به صورت دوره ای در اختیار سرمایه گذاران، تحلیلگران و… می گذارد تا یه واسطه این اطلاعات بتوانند تصمیم مناسبی برای سرمایه گذاری در سهام مورد نظر خودشان اتخاذ کنند.

و شما می توانید این اطلاعات مالی را از سایت کدال بدست بیاورید.

 

نیاز به حداقل سرمایه،یکی از جذاب ترین مزایای سرمایه گذاری در بورس برای عموم

 

قبلا در مقاله حداقل پول برای سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار با شما در این مورد به صورت مفصل صحبت کردم. بورس بازاری است که شما با داشتن حداقل ۱۰۰ هزار تومن می توانید وارد آن شده و سرمایه گذاری خود را در بهترین شرکت های ایران انجام دهید و سود کنید.

 

پیشنهاد ویژهدسترسی آسان به نسخه الکترونیکی کتاب بورس مساوی ثروت

 

این مزیت باعث خواهد شد که عموم مردم که قدرت سرمایه گذاری های کلان ندارند بتوانند در این بازار فعالیت کنند و از حداقل پس اندازهای خودشان سرمایه ای برای آینده خود و فرزندانشان ایجاد و با حضور موفق در بورس باعث رشد و افزایش آن شوند.

 

مزایای سرمایه گذاری در بورس برای کشور و جامعه

در کنار تمام مزیت هایی که بورس برای سرمایه گذاران در این بازار مهیا کرده است که ما در اینجا مهمترین آن ها را بیان کردیم.

این بازار و رونق آن تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور و چرخش چرخ های اقتصادی کشورمان ایران خواهد داشت.

شما با ورود به بورس و سرمایه گذاری در شرکت های بورسی به افزایش تولید داخلی، اشتغال و درآمد زایی و رونق صنعت کمک می کنید که هر کدام از این موارد می تواند به پویایی  اقتصاد، سلامت اجتماعی، کاهش تورم و نرخ بیکاری کمک کند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *