Technical Analysis

تحلیل تکنیکال چیست

تحلیل تکنیکال چیست

 

دوست عزیز سلام

تحلیل تکنیکال یکی از روش های تحلیل سهام و تشخیص سهام ارزشمند در بازار بورس و اوراق بهادار است که بسیاری از سرمایه گذاران و تحلیلگران از آن استفاده می کنند.

در مقاله تحلیل بنیادی چیست شما با تحلیل بنیادی آشنایی پیدا کردید و دانستید که در تحلیل بنیادی شما باید صورت های مالی شرکت را بررسی کرده و صنعت و اقتصاد را نیز تحلیل کنید.

در این مقاله قصد دارم در مورد تحلیل تکنیکال با شما صحبت کنم تا تعریف واضح و آشنایی یکسانی در مورد این روش تحلیلی داشته باشید.

 

 

تعریف تحلیل تکنیکال

 

تحلیل تکنیکال یا تحلیل فنی همانند تحلیل بنیادی یک روش برای پیش بینی قیمت سهام است با این تفاوت که در تحلیل تکنیکال پیش بینی بر اساس تاریخچه عرضه و تقاضای سهام صورت می گیرد.

 

به این مقاله نگاهی بیاندازیدبا چه پولی وارد بورس بشیم و در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

 

یعنی بر عکس تحلیل بنیادی در تحلیل تکنیکال شما با توجه به قیمت سهام در گذشته و حجم معاملات پیش بینی می کنید که آیا روند این سهم روندی صعودی است و یا نزولی.

 

 

برای تحلیل تکنیکال از چه منابعی می توان استفاده کرد

 

زمانی که شما بخواهید به روش تکنیکال یا Technical Analysis سهمی را بررسی کنید با استفاده از چارت ها و نمودارها می توانید به روند قیمت و حجم معاملات دسترسی داشته باشید.

در این میان از بعضی از نرم افزارها هم استفاده خواهید کرد.که در آینده به توضیح آن ها خواهم پرداخت.

 

به گفته مارتین جی پرینگ در کتاب Technical Analysis Explained, Fifth Edition اصلی ترین هنر تحلیل تکنیکال این است که در ابتدایی ترین زمان تغییر روند قیمت این تغییر را تشخیص و با موج سواری بر روی این روندها به کسب سود در بازار سهام بپردازید.

 

 

چگونه یک سهم را به روش تکنیکال تحلیل کنیم

 

شما با آموزش تحلیل تکنیکال و تشخیص روندها می توانید خطوط حمایتی و مقاومتی بر سر راه روند قیمت سهم را تشخیص دهید.

 

به این مقاله نگاهی بیاندازیدحداقل پول برای سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار

 

همچنین بررسی کنید که سهم مورد نظر شما به روند خود در هنگام برخورد یا رسیدن به این خطوط ادامه می دهد و یا جهت خود را عوض می کند.

شما با آموزش تحلیل تکنیکال و استفاده از آن می توانید زمان این تغییر را بدست بیاورید و قبل از دیگران و در ابتدای مسیر صعودی سهم آن را تهیه کنید و قبل از کاهش قیمت سهم آن را بفروشید.

 

 

تحلیلگر تکنیکال کیست

 

تحلیلگر تکنیکال فردی است که با استفاده از نمودار و چارت های قیمت و حجم سهم و تشخیص مقاومت ها و حمایت ها می تواند روند آتی سهم را تشخیص دهد.

شما با آموزش تحلیل تکنیکال متوجه خواهید شد که مهمترین چیز برای یک تحلیلگر تکنیکال نمودارها و چارت هایی است که به سهم مورد نظرش ارتباط دارد.

تحلیلگر تکنیکال در این نمودارها قیمت و حجم معاملات سهام مورد نظرش را بررسی می کند.

 

روش های زیادی وجود دارد که شما می توانید بعد از آموزش تحلیل تکنیکال به واسطه این تحلیل روند قیمت آتی سهم را تشخیص دهید.

 

پیشنهاد ویژهدسترسی آسان به کتاب بورس مساوی ثروت

 

 


در این مقاله به تعریف تحلیل تکنیکال پرداختم تااین مقاله مقدمه ای برای مقالات آینده که به توضیح این روش ها اختصاص دارد باشد.

در تلگرام به ما ملحق شو در اینستاگرام به ما ملحق شو

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *